MTK 97. yeni zararlıyı bir dakika penaltıyla yendi

OTP Banka Birliği, 15. yuvarlak:
MTK Budapeşte-Újpest FC 2-1 (0-0)

Yeni Nándor Coldcuti Stadyumu, V. Karakó
golcüler: Kovács (88.), Miovski (97. Arasında 11) ve Croizet (84.)
sarı sekme: veya Diaby (36.), Mack (42.), Tallo (56., 81.), Bjelos (96.)
Perkoviç’te yayınlandı (73.) ve Tallo (81.)

MTK:
Somodi-Varju, Perkoviç, Nagy Zsombor-Mezei (Kata, 80.), Ramazani-Balázs B., Kocsis B. (Demirci, 71.), Grozav (Kosznovszky, 80.), Savak (Várkonyi, 35.- Miovski

Újpestname:
Banai-Kastrati, Kutrumpis, Diaby-Chongvai, Mitroviç (Pavluseviç, 61.), Mack (Stieber Z., 77.), Asker (Bjelos, 52.), Antonov-Viana (Tallo, 52.), Beridze (Kroizet, 52.)

Her iki takım da güçlendirilmiş bir orta saha ile toplantıya geçtikten sonra, sıkıştırma çok fazla düşme hatasına neden oldu, bu nedenle düşük seviyeli yarışın ilk yarısında oyuncular birbirlerini yendi ve kapıların önünde tehlike yoktu. İlk önce En Yenisi ve ardından MTK, ilk yarı ortasından itibaren inisiyatif almaya çalıştı.

Aradan sonra MTK kontrol etti, Miovski üzerinden bir gol attı ve gol attı ve Grozav kapının üstünde umut verici bir pozisyondan ateş etti, ancak yalnızca hız arttıkça teknik hataların sayısı azalmadı, gol riski hala oyunda değildi. 73 Numara. dakikalar içinde Ev Muhafızları tükendi, Perkoviç Tallos’u geri çekti ve gösterinin sonuna geldi ve ardından 81. ikincisi, ikinci sarı karttan birkaç dakika sonra sahadan ayrılmak zorunda kaldı. Bu 84. dakikalar içinde Croizet’in şiddeti takımı yönetti ve dört dakika sonra Macar takımı Kovács’ın serbest vuruşuyla topu düz bir şekilde pop–up çizgisinin altına vurdu. Bununla birlikte, doruk noktası 97’dir. dakikalar kaldı: ev sahibi köşeden sonra Bjelos ceza sahası içinde elini engelledi ve Miovski ceza sahasını sattı.

Eylül ayının sonundan sonra MTK, galibiyet serisini kırdı ve bu dönemde 1-15’lik gol farkıyla iki beraberlikte beş kez kaybetti.

Kapak fotoğrafı: Újpest’in kalecisi David Banai, futbol OTP Bank Liga 15’i koruyor. 2021’de Yeni Nándor Kélkuti Stadyumu’nda MTK Budapest-Újpest FC turunda oynadı. 5 aralık.

Bir cevap yazın