Macron henüz başka bir kadın rakiple savaşmadı

Sağ merkez partisinin en liberal kanadı olan Valérie Pécresse, Fransız Cumhuriyetçiler tarafından cumhurbaşkanı seçildi. 54 Yaşındaki politikacının kampanyası, politik olarak doğru fikirleri desteklemede zaten önemli bir rol oynadı, bu yüzden mevcut Başkan Emmanuel Macron için ciddi bir tehdit oluşturabilir.
Tüm yeni ulusal anketlere rağmen, brexicity Michel Barnier Kuzey Hautes olan Xavier Bertrand, göçmen karşıtı Başkan-de-France bölgesi, ya da eski kafa, sonunda Cumhuriyetçiler Cumartesi günü Cumhurbaşkanı adayı olarak partinin Valérie Pécresse, en liberal kanadın seçilmiş kanadı Devlet Emmanuel 3995 hakkı mevcut Başkanı karşı en iyi şansı var. İkinci oylamada Pécresse, partinin yıllardır iç krizle karşı karşıya kalan en iyi kanadı olan parti üyelerinin% 39,05’inin desteklediği Güney Fransa temsilcisi Eric Ciotti’ye karşı oyların% 60,95’ini aldı. Böylece, Avrupa Parlamentosu 54 yaşındaki siyasetçi, tarihe, Avrupa Halk Partisi Cumhuriyetçiler için ilk kadın başkan adayı olarak gidebilir verenleri iç yenileme göstermek isteyen parti üyeleri de Ile, partinin geleceği Emanet etmek çok acil sebepler vardı Paris civarında Büyük Avrupa bölgesinde çalışan Fransa.

Mathias Corvinus Koleji’nde misafir öğretim görevlisi olan Thibaud Gibelin, gazetemizin talebi üzerine bize şunları söyledi:

sağ Merkezi 3995, anti başkanlık yarışı-göç Ulusal Derneği, Marine Le Pen ve lideri, resmi olarak geçen hafta Véric Zemmour gazeteci alanında ilan, ikinci turda lideri yakalama şansı çok az olsa da, Cumhuriyetçi aday şimdiki Merkez Başkanı yenen tek kişi olabilir.

Gibelin, “Pécresse, Ile-de-France başkanının politik olarak doğru fikirleri desteklemede baskın bir rol oynadığı için siyasi açıdan Macron’a en yakın olanıdır.” Diyerek şöyle devam etti: Ciotti kazanmış olsaydı, “ikinci bir Zemmour” sahada olurdu, ancak Pécresse Macron için bir tehdit olabilirdi ve ilk turda aynı seçmenlerin oyları için mücadele edeceklerdi. Fransız analist ayrıca, Pécresse’nin adaylığının Zemmour için iyi bir haber olduğunu, çünkü muhafazakar oylamaya yol açan konuları neredeyse kesinlikle terk ettiğini belirtti.

Ancak Gibelin’e göre, önümüzdeki Nisan ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine karşı düşmanca ama birbirini tamamlayan siyasi muhalefet artık iyi algılanabilir: Le Pen ve Zemmour, özellikle kimlik ve göç konusundaki çok benzer seçim kampanyası temaları sayesinde Macron ve Pécresse kadar rakipler.

– Eğer ikincisi seçimi kazanacak olsaydı, Macron’un küreselci ivmesini birkaç ay boyunca kesinlikle ezecekti, ancak daha sonra aynı eğilimlerin devam etmesi beklenecekti, ancak biraz farklı bir şekilde

– analist açıkladı. Gibelin ayrıca Cumhuriyetçilerin iç muhalefetine de işaret etti: dediği gibi, partinin kendi fikirleri yok, bu yüzden çoğunlukla yalnızca Macron’un küreselcisi ile Le Pen’in egemen duruşu arasında mücadele ederken, ana oy tabanı istikrar için çaresiz olan yaşlılar, partinin ilk etapta cesur ve yenilikçi yönleri değiştirmesini engelliyor.

Dahası, Pécresse, önceki seçimlerden bu yana partiden uzak durdu ve liderliği popülist olarak nitelendirdi ve 2019’te Cumhuriyetçilerden ayrıldı ve 2020’te basın, Macron’un kendisini hükümetin liderliğine emanet etmek istediğini iddia ediyordu. Ancak Pécresse, belediye seçimlerinde Ile-de-France’ın yönünü korudu ve oradan sağcı cumhurbaşkanlığı adaylığını kazanmak için saldırısını başlattı.

Kapak fotoğrafı: Paris çevresindeki Ile-de-France bölgesinin başkanı Valérie Pécresse, en büyük muhalefet partisi (LR) Cumhuriyetleri (LR) 2021 tarafından Paris’te Devlet Başkanı seçildikten sonra. 4 aralık (kaynak: MTI / EPA / Christophe Petit Tesson)

Bir cevap yazın