Güney somogyi’de Balaton Gölü’nde bir metrekare için bir ev alıyorsunuz

Zamárdi karanfiller Caddesi’nde, en pahalı, peterhida’nın ana caddesi üzerinde, en ucuz, Somogy’deki gayrimenkulün fiyatı. Metrekare başına ortalama fiyat, farkın iki yüz katıdır. Büyük tutarsızlığa rağmen, her iki yerleşim de müşteriler arasında popülerdir.
SAKIN BUNU KAÇIRMAYIN.
Ferenc Gyurcsány liderliğindeki Ferenc Gyurcsány, 17 yıl önce soldaki Macar Yabancı Macarlara ihanet etti
En son üç hafta önce bir aile Petersburg’a taşınmıştı. Yeni kiracılar, büyük bir avluya sahip birkaç milyon HUF için mülk satın aldı.
Peterhida belediye başkanı Káló Tímea peterhida isteğimiz üzerine, son yıllarda yerleşimin sakinlerinin sayısının sürekli arttığını söyledi. Birkaç çocuk doğdu ve yenileri taşındı, bu yüzden şu anda köyde yüz yetmiş var.

Petersburg’da satılık mülk bulmak artık kolay değil. Yıllardır yerleşim yerinde bir ev satıyorlar. En ingatlan.com verilerine göre, sınır yerleşiminin ana caddesindeki metrekare başına ortalama fiyat sadece 11 bin HUF. Belediye Başkanı Tímea káző’ya göre, bu oldukça düşük, ancak geçen yıl bir ev yarım milyon forint karşılığında satıldı ve bu da muhtemelen ortalama fiyatı düşürdü. Ancak zamárdi’de gayrimenkulün maliyeti önemli ölçüde daha fazla. Karanfil Caddesi’nde ortalama olarak bir metrekare için 2 milyon 200 bin HUF ücret alınmaktadır. Bunu, fiyatların eşit derecede yüksek olduğu balatonworld Gölü’ndeki Kisfaludy Caddesi takip ediyor, ancak Swan Caddesi’ndeki bir metrekare zaten iki milyon forintten daha ucuz.

László Balogh, the ingatlan.com önde gelen ekonomi uzmanımız, Balaton Gölü ve çevresi gibi bazı alanların uluslararası alanda da ünlü olması nedeniyle Somojide fiyatlarda bu tür farklılıklar olduğunu söyledi. László Balogh, “İstatistiklere göre, Balaton fiyatları zaten başkentten daha yüksek” dedi. – Göl ve çevresindeki mülkün ortalama satış fiyatı 36 milyon HUF, Budapeşte’de ise sadece 34 milyon HUF. Somogy ilçesinde, en pahalı mülkler Siófok, Zamárdi, Szántód ve Balatonlelle’de bulunabilir “dedi. En ingatlan.com önde gelen ekonomi uzmanı, ilçede çok fazla yatırım olduğunu ve gelecekte fiyatları daha da şekillendirecek daha fazla yeni konut inşa edilebileceğini de sözlerine ekledi. Balaton Gölü’nde kıyı veya kıyıya yakın apartman daireleri için önemli bir talep var. Son 10-15 yıldır ev satın alan birçok insanın şu anda mülkü bir bahçe evi ile değiştirdiği gözlemlenebilir – piyasa analizinde yazdı ingatlanbazár.hu devremülkler sadece en iyi donanımlı daireleri hızlı bir şekilde satmaktadır. Belirlenen yüksek fiyatlarla, diğer daireler bekleme ve görme ile karakterize edilir. Bazı alıcılar gayrimenkulün aşırı pahalı olduğunu düşünüyor ve yatırımcının fiyatı daha sonra düşürmesini bekliyor.

Bir cevap yazın