Bilge adamlar Pécs’e öğüt vermeli.

Öyle görünüyor ki, seçim sistemi nedeniyle, bir meslekten olmayan kişinin organı bize “emin” in ne olduğunu, planlarının kabul edildiğini ve bundan ne çıkacağını söyleyebilmelidir. Yargılanacaklar, kabul edilecekler ve paranın yokluğunda bir dosyaya konulacak ve unutulacaklar.

Geçmiş harika bir öğretmendir. Horthy sistemi, İkinci Dünya Savaşı’nın patlak vermesinden 20 yıl önce vardı.Sevgili şehrimizde neler olduğunu anlatmanın bir yolu yok. Bratislava’dan alınan Erzsébet Üniversitesi’nin harika binası, St. Mora Koleji, askeri okul, Pius Lisesi, fabrika Şehri Kilisesi ve okulu inşa edilmiştir. Mesespuszta bölgesindeki ONCSA kolonisi olan Hope Street ve Horthy’deki (şimdi Erzsébet kolonisi) yoksulluk yerleşimleri. Şehrin gelişiminin zirvesindeydi.

Uzmanlık temelinde değil, parti sempatileri temelinde seçilen bugünün meslekten olmayan organı, komisyonun çalışmalarına ücretli uzmanları dahil edebilir, ancak ilgili uzmanlıkla değil, “sürekli üyelik” ile. Uzman, çalışma planlarını önceden alır, ancak uzman görüşünü yazılı olarak sunmak zorunda değildir, bu nedenle hatalı eleştirilerden sorumlu tutulamaz.

Şehrin ihtiyacı olan ” bilge Konseyi”!

Bir cevap yazın