Ayrıca bilgi almak için bir bisiklet de bulunmaktadır

Yeni tourinform ofisi Perşembe günü açıldı. Bilgi noktası yakın zamanda tamamen yenilendi ve yeni bir yere taşındı, şu andan itibaren Dorottya Evi ile ilgilenenleri bekliyor.

Etkinlikte Macar Turizm Ajansı turizm profesyonel direktörü Szabolcs Juhasz, Kaposvar ve çevresinde herkesin kendi ihtiyaçlarına uygun bir hizmet bulabileceğini söyledi. Szabolcs Juhasz, koronavirüs pandemisinin neden olduğu zorluklara değindi – Kaposvar’ın farklı ve karmaşık bir turist teklifine sahip olması da gerekli, çünkü zor bir dönemden geçtik. Bizim görevimiz sadece turizmi yeniden başlatmak ve yeniden inşa etmek değil, aynı zamanda sonuçlara ulaşmaktır. Çabaların karşılığını alacağına inanıyorum. Turizm uzmanı, salgının devam ettiği geçen yıl yaklaşık 10 milyon misafirin her yıl yurt içi otellerde yaklaşık 29 milyon misafir gecesi geçirdiğini vurguladı.

 

Szabolcs Juhasz, amacı tüm bilgi noktalarını tekdüze hale getirmek olan Ulusal Tourinform ofis geliştirme programının 2020 yılında başlatıldığını da sözlerine ekledi. 22 ofisinin yenilendiği gelişmeler için ülke genelinde 450 milyon HUF bütçe mevcuttu. Kaposvar’daki Tourinform ofisi modernizasyon için 17 milyondan fazla forint kazandı. Etkinlikte de belirtildiği gibi, bir köpek römorkunun da takılabileceği ofiste nordic bastonları ve bisikletler kiralanabilir. Kaposvar ve bölgesi milletvekili Attila Gelencser, sunumda yaptığı açıklamada, salgının insanların seyahat alışkanlıklarını kökten değiştirdiğini, bu yüzden birçok insanın yerli turistik yerleri tercih ettiğini söyledi. Macaristan’da 420 bin kişinin turizmden yaşadığını ve bunun da iç gelire yaklaşık yüzde 10 katkı sağladığını vurguladı.

 

Turizme harcanan milyarlar
Kaposvar belediye başkanı Karoly Szita, Zseliç ve Kaposvar’ı bir turizm konsepti haline getirmek istediklerini, bu nedenle çeşitli turizm yatırımlarının gerekli olduğunu vurguladı.

Yeni yüzme havuzumuzda ve arenamızda ulusal şampiyonalara ev sahipliği yaptığımız için spor turizmi artık doğru yolda. – Deseda’ya milyarlarca dolar harcadık. Gölün yanında, yakında dört yıldızlı bir kamp alanı inşa edilecek ve kaposvar’daki yüzme havuzunun yanında, dört yıldızlı bir otelin inşasına da yakında başlanabileceğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın