Siókör’ün son toplantısında, kentin turistik durumu konusunda, Siófok’ta profesyonel aktörler tarafından geliştirilen bir konsensüs turizm stratejisine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Raportör Henrik Hoffmann’a göre Petőfi mesire alanının kapatılmasının görselleştirilmesi ütopik bir çözüm.
İç turizm patlıyor, sektörün gelişimi için hiçbir zaman böyle bir finansman sağlanamadı ve Balaton Gölü bölgesine özel önem veriliyor. Ancak Siófok, gelişmiş bir ekonomik ortamda ilerlemiyor. Siófok’un adı çoğunlukla Petőfi gezinti yolu ile ilişkilendirilirken, fikirlerin uygulanması halen devam etmektedir. Bu açıklama Siófok’taki Sió aydınlar ve girişimciler çemberinin son toplantısında yapıldı.

Toplantıda ayrıca Siófok’taki Kaplıcanın boşluğundan da bahsedildi. Modern yaklaşımın, yani destiinasyon kavramının, turizmin belirli bir belediyenin idari alanı içinde örgütlendiği anlamına gelmese de, Siófok’taki yerel turizmin bölgesel olarak sınırlı belediye tarafından uzun bir süre sonra yeniden örgütlendiği söylenmiştir. Aşağıdan yukarıya doğru örgütlenen, profesyonel aktörlerin katılımıyla yerel turizm yönetiminden sorumlu olan STK, politikanın kurbanı oldu. Bu, 120 yıllık bir geçmişe ve ciddi geleneklere dayanan bir birleşmeyi ortadan kaldırıyor ve turizmin siyasi değil profesyonel bir temelde örgütlenmesi gerektiği görüşü de mevcut değil.

Kasım ayında SióKor toplantısı, aynı zamanda Siófok’un en hassas sorununun en belirgin cazibesi sayılan Petőfi mesire alanı ve parti turizmine odaklandı.
Balaton Turizm Derneği başkanı Henrik Hoffmann’a göre mesire, kentin uzun süredir tüküremediği ya da yutamadığı şey.

– Petőfi sahilinde bambaşka bir şey yapsaydık, aynı derecede başarılı olacağından emin değilim. Belki de aynı şeyi yapmalıyız, sadece daha iyi, daha kaliteli, diğer hedef kitle. “Belki de bir kültür partimiz olmalı” dedi. Balaton Turizm Derneği başkanı, mesire alanının imajında ve içeriğinde reform yapılması gerektiğini ve konukları seçmek için kullanılabilecek kalite seviyesini yükseltmesi gerektiğini söyledi. – Balaton Gölü’ndeki diğer yerleşim yerlerinin böyle bir seçeneği yok ve beğenip beğenmediğinize bakılmaksızın, parti son on yılları belirledi. Bu ana ürün ise, o zaman onu tutmalısınız, ancak daha iyi bir kitle için.

“Siófok’u yeniden icat etmek değil, herkes için kabul edilebilir temel bir strateji oluşturmak gerekli” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.