“Kas sinerjisi”: nöromotor engelli çocuklar için daha iyi bir yaşam

Ariel Vakfı tarafından 2019 yılında başlatılan ve 2003 yılından bu yana infantil serebral palsi ve diğer nöromotor engelli çocuklu ailelere destek ve rehberlik ile ilgilenen kas sinerjisi adlı çalışmanın şimdiye kadar attığı adımlar – ve pandemi nedeniyle bir süre askıya alındı, ancak şimdi yeni bir aşamayla yeniden başlamaya hazırız: her şeyden önce Aralık 1 ore için tanıtılan bir toplantıda bunun hakkında konuşacağız

“Biz işimizin başından itibaren takip -. Ariel tarafından açıklayın – çocukluk çağı nöromotor hastalıklarının bilgi, tedavi ve bakımını geliştirmeyi amaçlayan araştırma projeleri. Kas sinerjileri projesi, iki yıl önce, infantil serebral palsili çocukların Yürüyüşü sırasında ve sağlıklı çocuklarda kas sinerjilerindeki farklılıkların gözlenmesi yoluyla nöromotor özürlülükten etkilenen küçük hastaların bakım ve yardımlarını iyileştirmek amacıyla başlamıştır. Bu şekilde, infantil serebral palsinin neden olduğu kas-iskelet sisteminin sayısız nöromotor bozukluğu hakkında yeni değerlendirme parametreleri elde etmek için kasların işlevleri ve özellikle sinir sisteminin hareketi koordine etmek için harekete geçirdiği sinerjiler hakkındaki bilgileri derinleştirmek mümkündür. Nihai hedef, her çocuk için kişiselleştirilmiş bir fizyoterapi ve rehabilitasyon tedavisi belirlemektir “dedi.

Sinergie Muscolari, STİİMA CNR Enstitüsü ile işbirliği içinde pediatrik ortopedi cerrahı ve Ariel’in bilimsel direktörü Nicola Portinaro liderliğindeki bir grup genç araştırmacı tarafından yönetiliyor. Ve proje süresince projeyi göstermek için tam araştırma grubu olacak Sera.it “, “imza” nın yanı sıra “Superando.it “.
“Corriere della Sera – Salute” muhabiri Ruggiero Corcella’nın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantının sonunda katılımcılar canlı yayında soru sorabilecekler.

Son olarak, infantil serebral palsili veya başka nöromotor sakatlığı olan 8 ila 14 yaş arasındaki erkek veya kız çocuklarına yönelik kas sinerjilerine katılmak için bir itiraz başlatmak da uygun olacaktır. hiç müdahale edilmemiş. (S. B.)

1 Aralık ebinarına katılmak için kayıt gereklidir (bu linkten). Ayrıca, Sinergie Muscoli çalışmasının bir parçası olarak, Ariel Vakfı’nın, 2022’nin ilk altı ayında, araştırmaya katılmak için mevcut olan küçük engelli hastaların aboneliklerini toplamaya ve hareket parametrelerini kaydetmeye adanmış bir fizyoterapist için araştırma hibesini desteklemek için bir bağış kampanyası başlattığına dikkat edilmelidir. Daha fazla bilgi için: Silvia Panzarin ([email protected]).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.