İlaçlara uyulmamasına karşı yeni bakım modelleri için iş başında AISM

Bu her zaman moleküllerin hatası değildir: ilaç tedavilerinin etkisizliğinin ana nedeni aslında doktorun reçetelerine uyulmamasıdır ve önemsiz değildir. Örneğin yalnızca Avrupa’da uyuşturucuya bağlı kalmamak 200.000 kişinin önde gelen ölüm nedenidir. Bu nedenle, tüm tedavi sürecini olumsuz yönde etkileyebilecek, tedaviye yönelik yanlış davranışları etkileyen tüm faktörleri göz önünde bulundurarak, hastalar için yeni bir bakım modeli oluşturmayı amaçlayan BEAMER adlı bir Avrupa Yenilikçi Tıp projesi doğdu.

Pfizer tarafından yönetilen, Merck KGaA (Darmstadt, Almanya) tarafından yönetilen ve Porto Lusitanian Üniversitesi tarafından yönetilen beş yıllık proje – belirtildiği gibi Beamer veya İyileştirme kalitesi, sağlık sonuçları ve maliyet verimliliği için Davranışsal ve Bağlılık Modeli olarak adlandırılıyor. Kendi FISM Vakfına sahip olan AISM (İtalyan Multipl Skleroz Derneği) ülkemiz için tek referans ve katkıda bulunmaktadır.
AİSM ve FİSM Vakfı bilimsel araştırma Paola Zaratin, yönetmen “kanıtladık – açıklar – bu araştırma, yönetişim, tüm taraflar arasında işbirliği, hedeflenen ekonomik, sosyal ve İnsani bir amaca ulaşılması sadece bir iş gibi faktörler içeren karmaşıklık ve bütünüyle, araştırma ekosistemi dikkate projelerinde ideal bir ortak olduğumuzu. Aslında AİZM, tarihi içinde, eylemlerimizin alıcılarının, yani insanların ihtiyaçlarını, ihtiyaçlarını ve bakış açısını her zaman ön planda tutmuştur. Aslında, multipl sklerozlu insanlarla ve insanlar için çalışan, ancak ötesine geçen, herkes için bir değer haline gelen bir bakış açısıyla çalışan bir ilişkiden bahsediyoruz. Bu nedenle Beamer projesi ile gerçekten herkes için sağlık ve bakım olabilecek hastaların ihtiyaçlarına çözüm bulmaya kararlıyız “dedi.

“Terapötik bağlılığın önemi – aısm’den vurguladıkları – örneğin, özellikle genç yetişkinleri etkileyen bir hastalık olan multipl skleroz gibi kronik hastalıkların tedavilerinde belirgindir. Bu yön, aslında, yaşam kalitesi ve sağlık sonuçları üzerinde, hastalığın evrimi üzerinde ve sağlık hizmetlerinin maliyetlerini etkileyen önemli bir etkiye sahip olabilir. Ayrıca, genel bakıma uyulmamasının Avrupa’da yaklaşık 125 milyar avroluk hastaneye yatış, acil bakım ve ayakta tedavi ziyaretlerine eşit bir sağlık ve sosyal maliyet yarattığı ve bunun önlenebileceği bilinmektedir. İtalyan kurumları için [bu konuda bizim sayfalarda okursanız, N. d geçen Mayıs ayında teslim ettiğimiz Multipl Skleroz son barometre, içinde.R.] multipl skleroz bir sağlık acil durum, aynı zamanda sosyal bir, doğrudan ve dolaylı maliyetler 6 milyar Euro’ya ulaşan topluluk, çok yüksek maliyetli bir şey olduğunu ortaya çıkıyor. BEAMER projesinin yenilikçi modelleri sayesinde bu maliyetlerin bir kısmı değiştirilebilir”dedi.

FISM başkanı Mario Alberto Battaglia, “Bu zorluğun üstesinden gelmek için, bu fenomene neden olan altta yatan faktörleri daha iyi anlamamız ve BEAMER tarafından önerilen çözümlerin ana faydalanıcıları olacak multipl sklerozlu ve sağlık profesyonelleri ile yakın çalışmamız gerekiyor. Hastalar reçete edilen tedavi rejimini takip etmezlerse, başarılı ilaç geliştirme ve teşhisin olumlu etkileri büyük ölçüde azalır. Bu nedenle, bu projenin, doktorlara, sağlık sistemlerine ve endüstriye ek olarak, ilaç bağlılık oranlarını iyileştirerek ve hastaların ihtiyaçlarını belirleyerek ve ele alarak multipl sklerozlu insanlara da yardımcı olacak araçlar sağlayacağını umuyoruz. Bu nedenle bu proje, Multipl Sklerozlu insanlar için Yeni Gündemi tasarlarken hayata geçirdiğimiz ve bizi 2025’e kadar götürecek olan # 1000oltrelazma faaliyetleri arasında bir başka kilometre taşını temsil ediyor “dedi. (B. E. ve S. B.)

Bir cevap yazın