Ertesi gün için hava tahmini

Ülkedeki Cumartesi ve Pazar günleri için hava durumu tahmini, sıcaklık ve yağışların özeti ile. Bu günlerin gelişimi için tüm veriler.

Hafta sonu için, sıcaklık artışı, ülkenin tüm Orta ve Kuzey şeridinde Cumartesi günü beklenen, bu yüzden hava sunny değişken olacak Kuzey / kuzeydoğu dan esen rüzgar ile Pampas bölgesi, Cuyo ve centro, sıcak özellikleri mevcut, pazar için artan ülke ve sıcaklığının yavaş yavaş düşmesi bölgesinde bazı yağmurlar evrim ile olur.

Pazar gününe kadar, Pampa bölgesi için sıcaklık düşüşü farkedilecek. Maksimum kayıtlar, daha soğuk hava ve dengesiz hava koşullarında, bölgede sadece 14 ° C, 15 ° C, 18 ° C’ye kadar ulaşacaktır. Ülkenin kuzeyinde ılıman bir ortam, sıcaklıkta çok az değişiklik var.

CUMARTESİ 9:

Gün boyunca, sıcaklığın artmasıyla birlikte, kuzey / kuzeydoğu kesiminden esen rüzgarla birlikte, bölgenin merkezi ve kuzey üzerinde sıcak hava gelişecektir. Buenos Aires ve La Pampa illeri için sıcaklık bir düşüş gösterecektir.

Ülkede yağmurlar

Bu gün için, Cuyo ve central’ın çoğu için istikrarlı hava koşulları ortaya çıkıyor, ancak artan bulutlulukla. Sadece ülkenin doğu bölgesi için bazı yağmurlar kaydedilebilir: Buenos Aires, Santa Fe, Entre Ríos ve Corrientes bölgeleri.

Córdoba, San Luis ve La Rioja için bulut örtüsü gün boyunca değişken olacak ve yağmur ihtimali düşük olacak.

Jujuy, Salta, Tucumán ve Catamarca illeri için değişken bulutluluklu hava, bu iller için yağmur yağmaz.

Kar yağışı: Orta Cordillera ve Cuyo ve Patagonya’nın etekleri, Cumartesi ve pazar günleri arasında San Juan’ın batısındaki abancando, Mendoza, Neuquén, Rio Negro.

Sıcaklık:

Pampean bölgesinde rüzgar güneyden esiyor olacak. Buenos Aires ve La Pampa eyaletlerinde 13 ° C ile 10 ° C arasında yüksekler. Bs As’nin Atlantik Kıyısı, 8 ° C ve 10 ° C sıcaklıklarla.

Ülkenin aşırı kuzeyi için çevre çok daha sıcak olacak, yüksekler 28 ° C ile 31 ° C arasında olacak ve sıcaklıkta çok az değişiklik olacak. Formosa, Santiago Del Estero, Chaco, kuzey Santa Fe ve doğu Salta, 32 ° C’ye kadar maksimum kayıtlara ulaşabilir.

Córdoba eyaleti için, 24 / 28 ° C yüksekliklerde, sıcaklıkta bir artış ile. Kuzeyden esen rüzgar.

Sektör Cuyo: 23 ° C ile 26 ° C arasındaki maksimum kayıtlar: Mendoza, San Luis, San Juan ve La Rioja, markaların yükselişiyle.

PAZAR 10:

Buenos Aires, La Pampa, Córdoba, Santa Fe ve Entre Ríos illerinin farklı bölgelerinde bulutlu ve istikrarsız havalarda, sıcaklığın düşmesiyle birlikte, bu gün için güney kesiminden ülkenin orta bölgesi üzerinden esen rüzgar bekleniyor.

Yağmur:

Bu Pazar için bulutluluk, Córdoba, San Luis ve La Rioja eyaletlerinin büyük bir bölümünde, yağmur olasılığı olmasına rağmen değişken kalacaktır.

Bulutluluğun varlığı, kıyı ve orta bölgede, Santa Fe, Entre Ríos illerinde, Buenos Aires’in kuzey ve doğusunda ve Córdoba bölgelerinde, bazı yağışların gelişmesiyle birlikte parçalı ve çok bulutlu gökyüzü bırakacak.

Pampa bölgesi için La Pampa ve Buenos Aires eyaletlerinde bulutluluğun varlığı farkedilecek. Değişken bulut örtüsü ile Buenos Aires’in atlantik kıyısı.

NOA için istikrarlı hava: Jujuy, Salta ve Tucumán, bu iller için bulutların varlığı ve bir miktar yağış ile. Sabit hava koşullarına sahip Formosa, Chaco, Corrientes, Misiones illeri.

Sıcaklık:

Ülkenin orta kesiminde termal izler azalacak, ana kuzey illerinde ise Chaco, Formosa, Santiago Del Estero, kuzey Santa Fe, Salta ve Jujuy durumunda çevre sıcaktan sıcağa, çok az değişiklikle olacak.

Patagonya için hava durumu

Santa Cruz, Chubut, Rio Negro ve Neuquén eyaletlerindeki And dağları’nın çoğunda kar yağışı ile hafta sonu boyunca soğuk hava bekleniyor. Rüzgar batı bölgesinden esiyor. Bölgelerde bulut örtüsü ve sıcaklık düşüşü. Tierra Del Fuego ve Falkland Adaları bölgelerinde bulut örtüsü ile.