Bunun yerine, bir apartmanın inşa edilmesini önlemek için satın aldı

Pest seçkinlerinin temsilcileri bir deniz uçağı ile balatonföldvár kulübüne geldi. Biz oradayken, yenilenen balatonföldvár kulübünün terasında sonbahar güneşinde yıkanıp paltolara sarılmış öğle yemekleri vardı.
SAKIN BUNU KAÇIRMAYIN.
Ferenc Gyurcsány liderliğindeki Ferenc Gyurcsány, 17 yıl önce soldaki Macar Yabancı Macarlara ihanet etti
Tüketim sırasında ziyaretçiler, yüz yıl önce binanın ziyaretçileri tarafından beğenilene benzer bir manzaranın tadını çıkarabilirler. Binanın kendisi yeni kadar iyi.

İlk başta bir yelken kulübü olarak Balaton kulübü’nün ikametgahıydı, daha sonra 30’lu yıllarda bir kumarhaneydi. İkinci üyeler Buda, Gellért Meydanı’ndan balatonföldvár kumarhanesine nakledildi. İkinci Dünya Savaşı ve kamulaştırmadan sonra, bir fabrika tatiliydi. 1995 Yılında belediye mülkiyeti haline geldi ve bugün anıtın gerekliliklerini göz önünde bulundurarak eski ihtişamını özel ellerde geri kazanıyor.

– Bu, aşık olduğum bölgede kurtarılacak üçüncü bina, görüşünü ve tarzını gelecek nesillere saklamak için aldım, “dedi yatırımcı Mile Andor, sahibi. – 50 ila 60 daireli bir apartman binası ile değiştirileceğini duyduktan sonra, çeşitli uzatma binalarıyla çevrili terk edilmiş binayı satın almaya karar verdim. Uzun ve profesyonel tadilatlar boyunca, tarihi binanın özgünlüğü ile, özellikle binanın iç tasarımı ile ilgili olarak, birçok uzlaşma pahasına yeni işlevler yaratmak mümkün oldu.

Binanın yeniden inşa planı beş yıl önce hazırlandı, ancak planların karmaşıklığı ve izinlerin uzun süre ele alınması nedeniyle, işe başlamak için dört yıl beklemek gerekiyordu.

Yenileme inşaatı başkanı László Kulik, – Balaton Kulübü, o zamanki Amerikan ayrılma tarzının etkilerine göre 1903 yılında inşa edilen beton yapıya sahip ilk endüstriyel olmayan binaydı – dedi. – Çağdaş tasarım ve inşaatın başarısı, 120 yıllık inşaatın hasarsız hali ile kendini göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.