Araştırma bağışlıyor. Araştırma için bağış yapın: 32. Telethon Maratonu

“Sık sık fark etmiyoruz, ama her zaman yanımızda. Bize cevaplar veriyor, zorluklarla yüzleşmemizi sağlıyor, somut umutlar veriyor. Araştırma bağışlıyor. Dona per la ricerca”: Bu, 12 – 19 Aralık tarihleri arasında dayanışma dolu bir haftanın merkezinde olacak olan RAI networks’teki telethon televizyon maratonu’nun yeni baskısının kilit mesajı olacak. nadir genetik hastalıklar üzerine bilimsel araştırmaları desteklemek için birçok etkinlik.

1990’dı, Uıldm’nin (Kas Distrofisine Karşı İtalyan Birliği) iradesiyle Telethon, İtalya’da tanıtıldı ve Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa’da zaten tamamen faaliyete geçmiş bir model ithal etti. İlk yıllarda olay distrofiler ve diğer nöromüsküler hastalıklar üzerine araştırmalara yöneldi, daha sonra diğer tüm nadir genetik hastalıklara genişledi ve zamanla daha da büyüdü.
Ne hakkında konuştuğumuzu anlamamız için birkaç rakam fazlasıyla yeterli: Telethon, başından bugüne kadar araştırmaya 592.5 milyon avro yatırım yaptı, 2.720 projeyi ve 1.644 araştırmacıyı finanse etti, hepsi de hastalara ve ailelerine somut cevaplar vermek için sürekli bir hedefle.

Bugün Telethon, tüm yıl boyunca çeşitli girişimlerle devam ediyor, ancak vurgu her zaman Aralık maratonu, şimdi telethon Vakfı’nın yarın, 10 Aralık’ta RAI temsilcileriyle birlikte halka sunacağı 32. baskısında. (S. B.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.